Pentru fanii baschetului care se pregătesc de All Star NBA am făcut o listă de top 10 cei mai urmăriți baschetbaliști în NBA.

1. LeBron James, @kingjames, 28.1 milioane

A post shared by LeBron James (@kingjames) on

2. Stephen Curry, @stephencurry30, 14.8 milioane

A post shared by Wardell Curry (@stephencurry30) on

3. Dwyane Wade, @dwyanewade, 8.7 milioane

A post shared by dwyanewade (@dwyanewade) on

4. Kyrie Irving, @kyrieirving, 8.3 milioane

A post shared by Kyrie Irving (@kyrieirving) on

5. Russell Westbrook, @russwest44, 6.5 milioane

A post shared by Russell Westbrook (@russwest44) on

6. Chris Paul, @cp3, 6.2 milioane

A post shared by Chris Paul (@cp3) on

7. Carmelo Anthony, @carmeloanthony, 4.8 milioane

8. James Harden, @jharden13, 4.6 milioane

A post shared by jharden13 (@jharden13) on

9. Paul George, @ygtrece, 4.5 milioane

A post shared by Paul George (@ygtrece) on

10. Klay Thompson, @klaythompson, 3.2 milioane

A post shared by Klay Thompson (@klaythompson) on

Și iată și cluburile de baschet cu cei mai mulți urmăritori

  1. Golden State Warriors, @warriors, 6 milioane
  2. Cleveland Cavaliers, @cavs, 4.1 milioane
  3. Los Angeles Lakers, @lakers, 3.3 milioane
  4. Chicago Bulls, @chicagobulls, 2.9 milioane
  5. Miami Heat, @miamiheat, 2.8 milioane
  6. Oklahoma City Thunder, @okcthunder, 2.5 milioane
  7. Los Angeles Clippers, @laclippers, 1.6 milioane
  8. San Antonio Spurs, @spurs, 1.5 milioane
  9. Houston Rockets, @houstonrockets, 1.5 milioane
  10. New York Knicks, @nyknicks, 1.4 milioane