Printre activităţile pe Instagram la nivel politic putem să vedem un Instammet cu Prima Doamnă din Indonezia sau chiar şi un Instammet la Casa Albă la invitaţia Primei Doamne a Americii.

Desigur, partea interesantă nu e că au conturi de Instagram ci cum sunt administrate aceste conturi şi care este deschiderea acestor personalităţi faţă de comunităţile de Instagram.

La nivel local am putut observa o deschidere mare de la Consiliul Judeţean din Alba Iulia şi cu siguranţă cred că pe viitor putem să vorbim şi despre alte uşi deschise.

Până atunci vă las să-i urmăriţi pe aceşti lideri ai lumii care folosesc Instagram.

    • Elio Di Rupo, Prim Ministrul Belgiei — @eliodirupo

    • Rania Al Abdullah, Regina Iordaniei — @queenrania

    • Ani Yudhoyono, Prima Doamnă a Indoneziei — @aniyudhoyono

    • Shimon Peres, Preşedintele Israelului — @shimonperes

    • Uhuru Kenyatta, Preşedintele Keniei — @ukenyatta

    • Najib Razak, Prim Ministrul Malaesiei — @najib_razak

    • Enrique Peña Nieto, Preşedintele Mexicului — @penanieto

    • Dmitry Medvedev, Prim Ministrul Rusiei — @damedvedev

    • Lee Hsien Loong, Prim Ministrul din Singapore — @leehsienloong

    • Borut Pahor, Preşedintele Sloveniei — @borutpahor

    • Clarence House, Casa Regală a Marii Britanii — @clarencehouse

sursa